Leczenie rwy kulszowej, bólu i nastawianie kręgosłupa w Poznaniu


Ból kręgosłupa czy inaczej mówiąc ból pleców w obecnych czasach staje się standardem. Niestety większość z nas ma problemy z bólem kręgosłupa lub ma kogoś w najbliższym otoczeniu kto zmaga się z bólem kręgosłupa odcinka lędźwiowego, piersiowego lub szyjnego. W takim przypadku kluczowe jest właściwe leczenie. Problemy te mogą mieć bardzo różne podłoże, które wynikają z naszego trybu życia, trybu pracy, obciążeń które znosimy na co dzień, diety oraz stresu, mającego bardzo duży wpływ na stan naszych pleców, a nawet zdrowia. Dlatego leczenie bólu kręgosłupa wymaga w pierwszej kolejności dotarcia do źródła problemu, a następnie dopiero wprowadzenie działań, które pomogą trwale go zlikwidować. Czasami konieczne jest nawet nastawianie kręgosłupa. Poznań stanowi siedzibę gabinetu LUX-MEDICA, gdzie stosuje się indywidualne podejście do każdego z pacjentów. Dzięki czemu leczenie przynosi efekty w krótkim czasie, pozwalając cieszyć się pełną sprawnością.

 

Najczęstszym problemem na który uskarżają się pacjenci jest odcinek lędźwiowy. Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być spowodowany przez różne czynniki: wady postawy, zbyt napięte przeciążone mięśnie, przepuklina kręgosłupa- dysk uciskający korzeń nerwowy(np. rwa kulszowa) chciałbym zaznaczyć, iż każdy wypromieniowany ból do kończyny dolnej nie musi być rwą kulszową istnieje inne określenie takich objawów jak pseudo rwa kulszowa. Objawy pseudo rwy kulszowej są generowane przez inne struktury mięśniowo więzadłowe w naszym ciele.


Ból odcinka lędźwiowego może być spowodowany również nie zmianami w obrębie samego kręgosłupa ale zmianami w stawie biodrowym dlatego też czasami pracując z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa nie uzyskujemy poprawy, gdyż błędna jest sama diagnoza, ponieważ problemy odcinka lędźwiowego generowane są przez zmiany w biodrze. Ból odcinka lędźwiowego może być odczuwalny również przez kobiety w trakcie miesiączki co nie oznacza również, że ból występujący jest związany ze zmianami w obrębie kręgosłupa. Również inne zmiany ginekologiczne mogą objawiać się bólem w odcinku lędźwiowym.

 

Ból w odcinku piersiowym oraz szyjnym są rzadziej spotykane, aczkolwiek również takie zespoły bólowe tych odcinków kręgosłupa występują. Objawy które często nie kojarzą nam się z problemem związanym z kręgosłup piersiowym to np. duszność, brak pełnego oddechu, ból w okolicy klatki piersiowej, kłucie klatki piersiowej itp. Oczywiście wymienione przykłady mogą być związane z kręgosłupem ale najpierw należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem specjalistą. Jeżeli choroby organiczne zostaną wykluczone to w 90% objawy mogą być związane z narządem ruchu czy kręgosłupem.


Problemy związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa mogą również utrudniać nam funkcjonowanie, gdyż odcinek szyjny kręgosłupa, obręcz barkowa często jest spięta co może przekładać się na ograniczenie zakresu ruchu w odcinku szyjnym co w dużym stopniu może przyczyniać się do napięciowych lub migrenowych bólów głowy. Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa może generować szereg innych objawów np. ból wypromieniowany do ramienia, przedramienia lub do ręki. Objawy mogą występować w postaci mrowienia, drętwienia, bólu itp. wyżej wymienione objawy nie muszą być związane z urazem odcinka szyjnego kręgosłupa i bardzo często faktycznie nie są, a można to sprawdzić za pomocą testów funkcjonalnych oraz za pomocą badań obrazowych typy: rezonans, tomograf komputerowy, RTG. Na szczęście w naszym gabinecie, który zlokalizowany jest w mieście Poznań, specjaliści posiadają szeroką wiedzę z zakresu leczenia bólu kręgosłupa, co ułatwia znalezienie źródła problemu, a tym samym przygotowanie planu przywracającego sprawność i zdrowie.

 

Lecznie bólu kręgosłupa

Leczenie bólu kręgosłupa może być bardzo proste ale i złożone, gdyż z problemem może mieć związek wiele innych struktur w ciele, zmiana nawyków oraz stylu życia. Proces leczenia oraz jego powodzenia wiąże się z prawidłową diagnostyką, która jest podstawą skutecznego leczenia w LUX-MEDICA, placówce mieszczącej się na terenie miasta Poznań. Bardzo często jest tak, iż wystarczy kilka wizyt terapeutycznych oraz wskazówek co daje nam bardzo szybki efekt terapeutyczny i rozwiązanie problemów związanych z bólem kręgosłupa.

 

Niestety nasz styl życia, nasze obowiązki życia codziennego mają bardzo negatywny wpływ na nasze ciało, układ ruchu i na sam kręgosłup. Ważne jest to aby zadbać o swoje otoczenie w którym przebywamy większość dnia i dostosować je do naszego ciała co w dużym stopniu przełoży się na poprawę naszego zdrowia. Najlepszym rozwiązanie jest udać się do fizjoterapeuty który w sposób indywidualny udzieli cennych wskazówek dotyczących naszego funkcjonowania.

 

Leczenie rwy kulszowej

Oferujemy kompleksowe leczenie rwy kulszowej w gabinecie w Poznaniu, a także docierając do miejsca zamieszkania klienta. Blisko współpracujemy z lekarzami, aby móc dobrać rodzaj terapii do indywidualnych potrzeb każdego trafiającego do nas pacjenta. Prowadzimy fizykoterapię, wykonujemy masaże oraz pomagamy w wykonywaniu ćwiczeń.

Nastawianie kręgosłupa

Nasz kręgarz wykonuje nastawianie kręgosłupa, czyli zabieg polegający na zastosowaniu odpowiedniej techniki manipulacyjnej mającej na celu odblokowanie kręgosłupa. Jest to jeden z najszybszych sposobów na wyeliminowanie dyskomfortu czy bólu pojawiającego się w wyniku zbytniego obciążenia kręgów. Nasz doświadczony specjalista z dużym profesjonalizmem przeprowadza zabieg, jakim jest nastawianie kręgosłupa.

 

Pierwsza wizyta w gabinecie fizjoterapii.

Podczas pierwszego spotkania z fizjoterapeutą w poznańskiej placówce LUX-MEDICA zostanie przeprowadzony dokładny wywiad w którym padną pytania dotyczące wizyty np. jak długo występują objawy, lokalizacja bólu, aktualny stan zdrowia oraz inne. Na pierwszą wizytę należy zabrać wszelkie dokumenty, badania dotyczące naszego problemu oraz stanu zdrowia. Kolejnym krokiem są testy funkcjonalne oraz badanie manualne które uzupełnia obraz pacjenta i pozwala stwierdzić czy badania obrazowe faktycznie przekładają się na stan zdrowia. Diagnoza oraz plan terapii czyli przedstawienie pacjentowi z czym ma do czynienia i co można z tym zrobić. Następnie przedstawiony jest proces leczenia, terapia manualna, igłoterapia, fizykoterapia, fala uderzeniowa oraz ćwiczenia indywidualne.

Cena wizyty uzależniona od wykonanych zabiegów. Cena: 130-180 zł
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę