Fizykoterapia. Doświadczony fizjoterapeuta.

masaż fizjoterapeutyczny

Oddziaływanie na organizm rozmaitymi bodźcami fizycznymi wytwarzanymi przez wyspecjalizowany sprzęt medyczny to jedna z dostępnych, szeroko wykorzystywanych dziś form fizjoterapii. Fizykoterapia pozwala usprawnić narządy ruchu, jak również uśmierzyć ból, zlikwidować stan zapalny, obrzęki lub wysięki, przyspieszać gojenie bądź stymulować do prawidłowej pracy. W leczeniu bólu kręgosłupa wynikającego np. z dyskopatii może być wykorzystywana obok innych metod rehabilitacji. Fizykoterapia to jeden z działów nauki medycznej, jaką jest fizjoterapia.


Wśród pacjentów korzystających z usług fizjoterapeutów z LUX-MEDICA znajdują się osoby pochodzące z pobliskich miejscowości, w tym Jarocina. Każdy nasz fizjoterapeuta stosuje fizykoterapię przede wszystkim w takich przypadkach jak:

  • zwyrodnienia, stany zapalne i ból stawów,
  • zapalenia ścięgien,
  • uszkodzenia więzadeł,
  • schorzenia reumatyczne, neurologiczne i skórne,
  • złamania, skręcenia, stłuczenia (jako działanie uzupełniające),
  • osteoporoza,
  • stany napięciowe,
  • choroby mięśni.

W gabinecie prowadzonym przez nas w Dobrzycy fizjoterapeuta ma do dyspozycji różnego typu sprzęt umożliwiający przeprowadzenie zabiegów z zakresu fizjoterapii oraz fizykoterapii z wykorzystaniem impulsów elektrycznych, lasera, ultradźwięków, pola magnetycznego, czy promieniowania podczerwonego. Technika, a więc dobór bodźca oddziałującego na sprawiający dyskomfort bądź ból narząd, która zostanie wykorzystana przez fizjoterapeutę w rehabilitacji, powinna być oczywiście dopasowana do konkretnego przypadku oraz rodzaju schorzenia. W naszym gabinecie w Poznaniu oraz Dobrzycy specjaliści świadczą pomoc z zakresu fizjoterapii oraz fizykoterapii pacjentom ze Stawiszyna, Jarocina, Pleszewa, Gizałek, Koźmina Wielkopolskiego i okolic.


Zarówno fizjoterapia, jak i fizykoterapia mogą stanowić podstawę leczenia podczas procesu powrotu do sprawności lub być elementem uzupełniającym farmakoterapię bądź inne formy rehabilitacji.


Uciążliwy ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego nie warto czekać, tylko udać się po pomoc do gabinetu LUX-MEDICA w Poznaniu lub Dobrzycy. Oferta usług fizjoterapeutycznych kierowana jest także do osób z takich miast, jak między innymi Jarocin, Pleszew i Stawiszyn.


Prądy TENS 15 zł
Prądy TRABERTA 15 zł
Prądy KOTZA 15 zł
Prądy diadynamiczne 15 zł
Prądy interferencyjne 15 zł
Galwanizacja 15 zł
Jonoforeza 15 zł
Tonoliza 15 zł
Ultradźwięki 15 zł
Fonoforeza 15 zł
Solux, biotron 15 zł
Laser 15 zł
Magnetoterapia 15 zł
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę