Osteopata - Poznań

Osteopata Poznań
Kompleksowe leczenie schorzeń układu ruchu. Gabinet LUX-MEDICA zaprasza osoby z poznańskich dzielnic Grunwald, Piątkowo, Winogrady, Podolany, a także z miejscowości Suchy Las, Pleszew i Jarocin.

To metoda wywodząca się z medycyny naturalnej, jednak jej skuteczność jest uznawana tak samo jak działania medycyny konwencjonalnej. Osteopatia jest metodą, w której do diagnozy i leczenia wykonuje się badania manualne. Ciało ludzkie traktowane jest jako całość. Uznaje ona ponadto ścisłą zależność między ciałem, a psychiką. Osteopaci zakładają, że ciało ludzkie posiada zdolność do autoregulacji, samoleczenia i homeostazy. Początki tego rodzaju medycyny sięgają roku 1874 i owa metoda rozwija się do dziś.


Nasz zespół, działający na terenie miasta Poznań, posiada wykwalifikowanych fizjoterapeutów – osteopatów wykorzystujących w swojej pracy terapię manualną. Każdy współpracujący z nami osteopata dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, jak również neurologii, biomechaniki, fizjologii oraz innych dziedzin współczesnej medycyny.


Tego typu techniki fizjoterapeutyczne wykorzystywane są w leczeniu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej i innych patologii układu ruchowego. Poza tym osteopata z gabinetu LUX-MEDICA, zlokalizowanego w mieście Poznań, pomaga również w przypadku:

  • stanów napięciowych,
  • migren i zawrotów głowy,
  • urazów sportowych,
  • wad postawy,
  • schorzeń układu krążenia, oddechowego, urologicznego, gastroenterologicznego i innych,
  • zespołów psychosomatycznych.

Z pomocy osteopaty można skorzystać jako uzupełnienie innych działań z zakresu tradycyjnej fizjoterapii i rehabilitacji, jak również w przypadkach, gdy farmakoterapia bądź medycyna konwencjonalna okazują się bezsilne. Nasi specjaliści udzielają pomocy pacjentom z dzielnic Poznania takich jak Grunwald, Piątkowo i Podolany. Do naszego gabinetu po profesjonalną pomoc wykwalifikowanego osteopaty zapraszamy również zainteresowanych z pobliskich miejscowości, jak Suchy Las, Jarocin oraz Pleszew.

Osteopata z naszego gabinetu w Poznaniu dołoży starań, by znaleźć pierwotną dysfunkcję organizmu, która może być przyczyną obecnych dolegliwości. Zapraszamy na poznańskie Winogrady na konsultację u doświadczonego osteopaty!

Cena: 150 zł
fizykoterapia Poznań
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

terapia manualna Poznań
Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

gabinet masażu Poznań
Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

osteopatia Poznań
TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

fala uderzeniowa Poznań
FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę

 

 

Gabinet fizjoterapii i rehabilitacji, masaż leczniczy Poznań

LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.

 

W czym może pomóc wizyta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii?

W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.

 

Gabinet fizjoterapii Poznań – w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu rehabilitacji?

Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.

 

Fizjoterapeuta Poznań – jakie zabiegi są warte uwagi?

Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.

 

Ile kosztuje rehabilitacja w Poznaniu?

Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł