Ferie zimowe są czasem, w którym wiele osób decyduje się na wyjęcie nart czy deski snowboardowej z szafy. Wszechobecny biały puch stwarza doskonałe warunki do uprawiania różnego typu sportów zimowych. Zanim jednak wybierzecie się na przygodę swojego życia i staniecie na szczycie stoku przed zjazdem, chciałbym zwrócić Wam uwagę na kilka istotnych kwestii.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego przypominam, aby nigdy nie zapominać o kasku. Stanowi on niezbędne wyposażenie każdego znajdującego się na stoku amatora sportów zimowych, ponieważ w przypadku kolizji czy upadku, może nawet uratować swojemu właścicielowi życie. Kolejna kwestią jest spożywanie środków odurzających, takich jak alkohol, które negatywnie wpływają na czujność narciarza. Pamiętajcie o tym, iż chwila nieuwagi czy nieodpowiedzialne zachowanie i może dojść do tragedii, a wówczas może być Wam potrzebny nie tylko kręgarz, ale także ratownik medyczny.

Natomiast jeśli chodzi o porady fizjoterapeuty, to przypominam o ROZGRZEWCE. Powinna być ona wykonywana przed każdą aktywnością fizyczną, ponieważ przygotowuje układ mięśniowo-szkieletowy, stawy oraz więzadła do zwiększonego wysiłku. Poniżej znajdziecie kilka ćwiczeń, które warto wykonać, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia urazów i kontuzji.

1. Krążenia ramion w przód i tył.

2. Przysiady - tradycyjne przysiady, w których należy oprzeć się o kijki.

3. Przysiady z wykrokiem - wykonanie wykroku i przysiadu opierając się o kijki, powrót do pozycji wyjściowej i powtórzenie na drugą nogę.

4. Skręty tułowia - kijek znajduje się na wysokości klatki piersiowej w obu rękach, a następnie wykonywane są skręty tułowia w prawą oraz w lewą stronę.

5. Skłony tułowia w przód - trzymając kijek uniesiony w górę należy wykonać skłon w dół.

6. Skłony tułowia w bok - skłon tułowia w lewo oraz w prawo z kijkiem uniesionym w górę.

7. Rozgrzewka kolan - naprzemienne unoszenie kolan w górę z rękoma opartymi na kijkach.

8. Wymachy nóg - opierając się na wbitych w śnieg kijkach wykonywanie wymachów nogami w przód i w tył.

POWODZENIA;)

Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę