Terapia manualna

Chcą Państwo uniknąć długotrwałej farmakoterapii i szukają innej metody leczenia rwy kulszowej, bólu stawów lub migreny? Terapia manualna to poparta wieloma badaniami naukowymi technika fizjoterapii. Polega ona na diagnozowaniu, a następnie leczeniu zaburzeń strukturalnych narządu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł, nerwów) przez masaż leczniczy lub w przypadku bólu pleców – nastawiania kręgosłupa przez kręgarza.

W pierwszej kolejności, zarówno w gabinecie, jak i w przypadku rehabilitacji z dojazdem do pacjenta, nasz kręgarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, który ma bardzo duży wpływ na wybór techniki, jak i długość terapii. Następnie bada on zakres ruchu, jego jakość oraz inne czynniki, np. ból.


W trakcie terapii nasz kręgarz wykorzystuje specjalne techniki manipulacji lub mobilizacji i pracy na tkankach miękkich, przez co przywraca się odpowiednią ruchomość stawu, zwiększa zakres ruchu oraz zmniejsza dolegliwości.


Masaże rehabilitacyjne w terapii manualnej wykorzystywane są więc w leczeniu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, jak również w:

  • innych dolegliwościach stawowych,
  • drętwieniu całych kończyn bądź palców,
  • nerwobóli i migreny,
  • stanach napięciowych,
  • dyskopatii.

Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa oraz wykonywaniem masaży leczniczych w gabinecie na poznańskich Winogradach. Usługi kierowane są do osób wymagających rehabilitacji z Poznania, a także Jarocina, Krotoszyna i Pleszewa. Leczenie bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, czy innych dolegliwości wynikających z zaburzeń narządu ruchu może więc odbywać się w domu, bez konieczności dotarcia do kręgarza.


CENA: 130 zł (45 minut)

Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę