Fala uderzeniowa - Poznań

Terapia falą uderzeniową w Poznaniu. Szybka pomoc w bólu poprzez zastosowanie terapii falą uderzeniową - Poznań Grunwald, Piątkowo, Winogrady, Pleszew.

Impactis M jest sprzętem opartym o wykorzystanie fali uderzeniowej i stosuje się go w zwalczaniu przewlekłego bólu. W poznańskim gabinecie LUX-MEDICA używany bywa także przy usuwaniu zwapnień, przeciążeń ścięgien, zrostów międzypowięziowych, czy w entezopatii. Główne obszary zastosowań to rehabilitacja, medycyna sportowa, ortopedia oraz medycyna estetyczna.

W aparacie do terapii falą uderzeniową generowana jest energia kinetyczna, uwalniająca się przez głowicę, która w chwili kontaktu ze skórą przekształca się w energię akustyczną . Powstająca fala uderzeniowa oddziałuje na płytsze oraz głębsze partie skóry. W ten sposób wywiera duży miejscowy wpływ na organizm, co powoduje dużą penetrację w tkanki. Zabieg posiada wysoką skuteczność działania, co zostało potwierdzone przez wiele badań naukowych.

Terapia Falą Uderzeniową przebiega bezinwazyjnie i nie powoduje efektów ubocznych. Ponadto cały zabieg trwa około 10 minut. Ten rodzaj terapii może być łączony z innymi metodami leczenia objawowego i przyczynowego. Szczegółowych informacji możemy udzielić osobiście w naszej placówce w Poznaniu, a dokładniej w dzielnicy Winogrady lub podczas kontaktu telefonicznego z naszym konsultantem. Pomagamy klientom z okolicznych miejscowości, w tym również z Pleszewa.


Fala uderzeniowa Poznań

OPIS DZIAŁANIA ZABIEGU:


.
  DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE
 • Polega na dezaktywacji błon komórkowych zakończeń nerwowych podnosząc jednocześnie próg odczuwanego bólu. Terapia Falą Uderzeniową powoduje wzrost stężenia substancji przeciwbólowych, powodując zmniejszenia dolegliwości.

   • DZIAŁANIE DEFRAGMENTACYJNE
   • Terapia Falą Uderzeniową wykonywana w gabinecie LUX-MEDICA z siedzibą w mieście Poznań umożliwia rozbicie patologicznych zwapnień oraz zwłóknień. Jest to niezastąpiona metoda nie tylko w przypadku leczenie ostrogi piętowej, czy bolesnego barku, ale także wszelkiego rodzaju entezopatii (łokieć tenisisty/golfisty)

     • DZIAŁANIE REGENERACYJNE
     • W trakcie zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które przyspieszają produkcje kolagenu. Jednocześnie poprawia się trofikę, zwiększamy odżywienie tkanek i przyspieszamy usunięcie produktów metabolizmu komórkowego co przekłada się na regenerację tkanek. Jest to bardzo istotne działanie, dzięki któremu osiąga się wysoką skuteczność terapeutyczną.

       • DZIAŁANIE RELAKSACYJNE
       • Polega na rozluźnieniu mięśni oraz aparatu więzadłowego.

         • WSKAZANIA DO TERAPII FALĄ UDERZENIOWĄ
         • zapalenie rozcięgna podeszwowego
         • ból ścięgna Achillesa
         • ostrogi piętowe
         • łokieć tenisisty- zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej
         • łokieć golfisty- zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej
         • kolano skoczka (zapalenie więzadła rzepki)
         • zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego
         • ból w okolicy pachwiny
         • zapalenie ścięgna Achillesa
         • zapalenia stawu barkowego
         • zespół brzegu kości piszczelowej
         • zmrożony bark
         • zapalenie stożka rotatorów
         • ból dłoniowej strony nadgarstka
         • nadmierne napięcie mięśniowe
         • zapalenie kaletki podbarkowej
         • entezopatie
         • zapalenie kaletki
         • utrudnione zrosty kostne
         • zapalenie mięśnia piszczelowego

         CENA: 1 zabieg 80 zł

         Najczęściej zadawane pytania

         1. Czy zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest bolesny?

          Dawka zabiegowa jest dobierana do każdego przypadku indywidualnie aby zminimalizować dyskomfort w trakcie zabiegu. Odczucia uzależnione są od stanu pacjenta oraz od miejsca wykonywania zabiegu.

         2. Jaka jest skuteczność terapii falą uderzeniową?

          Zabieg jest bardzo skuteczny w swoim działaniu. Można odnotować poprawę stanu u 90% pacjentów poddanym zabiegowi falą uderzeniową.

         3. Czy każdy może poddać się terapii falą uderzeniową?

          Niestety nie u każdego pacjenta można wykonać zabieg falą uderzeniową. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą: rozrusznik serca, ciąża, choroby nowotworowe, zakrzepica, niedawny zawał.

         4. Ile zabiegów falą uderzeniową jest potrzebnych żeby osiągnąć porządany efekt?

          Standardowa dawka zabiegowa to około 4-5 zabiegów. Zdarza się często, iż po drugim, trzecim zabiegu uzyskujemy bardzo dużą poprawę terapeutyczną.

         5. Czy stwierdzono jakieś skutki uboczne spowodowane przez falę uderzeniową?

          Zabieg falą uderzeniową podobnie jak inne formy terapii może nieść za sobą skutki uboczne, jednak w przypadku fali uderzeniowej występują one bardzo rzadko (praktycznie wcale). Miejsce zabiegowe może lekko się zaczerwienić, może być bardziej tkliwe w trakcie palpacji. Z reguły bezpośrednio po samym zabiegu pacjenci odczuwają zdecydowaną poprawę i mogą w normalny sposób funkcjonować w życiu codziennym.

fizykoterapia Poznań
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

terapia manualna Poznań
Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

gabinet masażu Poznań
Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

osteopatia Poznań
TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

fala uderzeniowa Poznań
FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę

 

 

Gabinet fizjoterapii i rehabilitacji, masaż leczniczy Poznań

LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.

 

W czym może pomóc wizyta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii?

W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.

 

Gabinet fizjoterapii Poznań – w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu rehabilitacji?

Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.

 

Fizjoterapeuta Poznań – jakie zabiegi są warte uwagi?

Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.

 

Ile kosztuje rehabilitacja w Poznaniu?

Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł