Rehabilitacja - Poznań

Rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważną składową powrotu pełnej sprawności ruchowej. Rehabilitacje po zabiegu operacyjnym można podzielić na kilka etapów, a jest to uzależnione od rodzaju wykonanego zabiegu. Kolejnym czynnikiem jest fakt, iż każdy człowiek jest inny i trzeba pracować z każdym indywidualnie i dostosować terapie do potrzeb i możliwości pacjenta. W okresie po zabiegu należy również zwrócić uwagę oraz poinformować pacjenta, w jaki sposób ma funkcjonować np. w trakcie snu, jak leżeć, wstawać itp. LUX-MEDICA oferuje rehabilitacje barku i kolana w Poznaniu.

Rehabilitacja przedoperacyjna ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę maksymalnego zakresu ruchu, zmniejszenie obrzęku, stanu zapalnego, poprawę siły mięśniowej. Jest to to etap w którym przygotowujemy pacjenta do planowanego zabiegu operacyjnego i przygotowanie pacjenta do funkcjonowania w nowych warunkach po samym zabiegu. Rehabilitacja przedoperacyjna ma również charakter informacyjny, gdyż pacjent jest edukowany jakie zmiany zajdą w jego funkcjonowaniu w życiu codziennym. Według aktualnych badań rehabilitacja przedoperacyjna jest bardzo ważnym czynnikiem i ma duży wpływ na dalszy proces leczenia pacjenta.

Rehabilitacja pooperacyjna w pierwszym etapie skierowana jest na zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stanu zapalnego oraz poprawą siły i zakresu ruchu w stawie . Odpowiednia praca z pacjentem za pomocą odpowiednich technik terapii manualnej oraz indywidualnego zestawu ćwiczeń , pozwolą zachować odpowiednie zakresy oraz zapobiegną powstaniu zrostów pooperacyjnych. W kolejnym etapie jeżeli jest to możliwe zwiększamy obciążenia oraz intensywność wykonywanych ćwiczeń. Kolejnym etapem jest wprowadzenie ćwiczeń z treningu funkcjonalnego co w efekcie przekłada się na pełny powrót do sprawności fizycznej.

Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana jest jedną ze specjalizacji mieszczącego się w Poznaniu na Winogradach gabinetu. Pracujemy z pacjentami nie tylko z Poznania, ale także z okolicznych miejscowości. Pomagamy osobom, które są po endoprotezoplastyce stawu kolanowego, artroskopii czy innych operacjach. Dobieramy zestaw ćwiczeń do ich indywidualnych potrzeb oraz stosujemy dedykowane techniki terapii manualnej.

Rehabilitacja barku

Pomagamy w rehabilitacji schorzeń, takich jak rwa barkowa, zespół bolesnego barku, konflikt podbarkowy, przy urazach stożka rotatorów czy w przypadku niestabilności stawu. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń takich jak fala uderzeniowa oraz specjalistycznych technik terapii manualnej: mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia wzmacniające, igłoterapię. Rehabilitacja barku w Poznaniu jest wykonywana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

fizykoterapia Poznań
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

terapia manualna Poznań
Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

gabinet masażu Poznań
Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

osteopatia Poznań
TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

fala uderzeniowa Poznań
FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę

 

 

Gabinet fizjoterapii i rehabilitacji, masaż leczniczy Poznań

LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.

 

W czym może pomóc wizyta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii?

W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.

 

Gabinet fizjoterapii Poznań – w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu rehabilitacji?

Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.

 

Fizjoterapeuta Poznań – jakie zabiegi są warte uwagi?

Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.

 

Ile kosztuje rehabilitacja w Poznaniu?

Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł