Rehabilitacja - Poznań

Rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważną składową powrotu pełnej sprawności ruchowej. Rehabilitacje po zabiegu operacyjnym można podzielić na kilka etapów, a jest to uzależnione od rodzaju wykonanego zabiegu. Kolejnym czynnikiem jest fakt, iż każdy człowiek jest inny i trzeba pracować z każdym indywidualnie i dostosować terapie do potrzeb i możliwości pacjenta. W okresie po zabiegu należy również zwrócić uwagę oraz poinformować pacjenta, w jaki sposób ma funkcjonować np. w trakcie snu, jak leżeć, wstawać itp. LUX-MEDICA oferuje rehabilitacje barku i kolana w Poznaniu.

Rehabilitacja przedoperacyjna ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę maksymalnego zakresu ruchu, zmniejszenie obrzęku, stanu zapalnego, poprawę siły mięśniowej. Jest to to etap w którym przygotowujemy pacjenta do planowanego zabiegu operacyjnego i przygotowanie pacjenta do funkcjonowania w nowych warunkach po samym zabiegu. Rehabilitacja przedoperacyjna ma również charakter informacyjny, gdyż pacjent jest edukowany jakie zmiany zajdą w jego funkcjonowaniu w życiu codziennym. Według aktualnych badań rehabilitacja przedoperacyjna jest bardzo ważnym czynnikiem i ma duży wpływ na dalszy proces leczenia pacjenta.

Rehabilitacja pooperacyjna w pierwszym etapie skierowana jest na zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stanu zapalnego oraz poprawą siły i zakresu ruchu w stawie . Odpowiednia praca z pacjentem za pomocą odpowiednich technik terapii manualnej oraz indywidualnego zestawu ćwiczeń , pozwolą zachować odpowiednie zakresy oraz zapobiegną powstaniu zrostów pooperacyjnych. W kolejnym etapie jeżeli jest to możliwe zwiększamy obciążenia oraz intensywność wykonywanych ćwiczeń. Kolejnym etapem jest wprowadzenie ćwiczeń z treningu funkcjonalnego co w efekcie przekłada się na pełny powrót do sprawności fizycznej.

Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana jest jedną ze specjalizacji mieszczącego się w Poznaniu na Winogradach gabinetu. Pracujemy z pacjentami nie tylko z Poznania, ale także z okolicznych miejscowości. Pomagamy osobom, które są po endoprotezoplastyce stawu kolanowego, artroskopii czy innych operacjach. Dobieramy zestaw ćwiczeń do ich indywidualnych potrzeb oraz stosujemy dedykowane techniki terapii manualnej.

Rehabilitacja barku

Pomagamy w rehabilitacji schorzeń, takich jak rwa barkowa, zespół bolesnego barku, konflikt podbarkowy, przy urazach stożka rotatorów czy w przypadku niestabilności stawu. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń takich jak fala uderzeniowa oraz specjalistycznych technik terapii manualnej: mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia wzmacniające, igłoterapię. Rehabilitacja barku w Poznaniu jest wykonywana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę