Masaż LUX

Dotyk ludzkiego ciała ma w sobie wyjątkową siłę. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest masaż leczniczy, który znany jest ludzkości od stuleci. Pełen relaks, odprężenie oraz mnóstwo korzyści zdrowotnych zapewnia nasz gabinet masażu w Poznaniu, obsługujący również pacjentów z takich miejscowości jak między innymi Krotoszyn.


Masaż klasyczny - jest to zabieg leczniczy który ma za zadanie rozluźnić napięte mięsnie oraz ma dobry wpływ na psychikę pacjenta.

Masaż klasyczny łączy w sobie techniki głaskania, rozcierania, ugniatania , oklepywania oraz wibracji. W masażu wykorzystywane są odpowiedniego rodzaju olejki które w połączeniu z odpowiednimi technikami mają pozytywny wpływ na organizm. PAMIĘTAJ regularne stosowanie masażu niesie za sobą mnóstwo pozytywnych korzyści.

EFEKTY:

  • Zmniejszenie napięcia
  • Poprawa wyglądu skóry (dotleniona, ukrwiona)
  • Wydalenie produktów złej przemiany materii
  • Zwiększenie ogólnej odporności
  • Poprawa samopoczucia

 

Masaż głęboki - to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi.

Podstawowym celem tego masażu jest praca na tkankach która ma na celu zmniejszyć ograniczenia ruchomości mięśni. Masaż ten jest wolniejszy i nie powoduje drżenia i nadwyrężania mięsni. Używana jest bardzo mała ilość olejku która ma na celu zmniejszyć tarcie. Stosujemy skośny nacisk zbliżony jak najbardziej do kąta 45 stopni. Kluczem do odpowiedniego efektu tego masażu jest cierpliwość i powolna praca mająca na celu rozluźnienie tkanek.

 

Masaż limfatyczny - wykonanie masażu limfatycznego ma na celu na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zapalne, chłonne, zastoinowe.

Masaż ten ma pozytywny wpływ u osób które mają problem z obrzękami i utrudnionym odpływem limfy. Zabieg przyspiesza procesy regeneracyjne co w efekcie przyspiesza powrót do zdrowia.

 

Masaż leczniczy - Doskonałe rozwiązanie w leczeniu bólu kręgosłupa czy rwy kulszowej oraz w innych schorzeniach stawów i mięśni.

Oferujemy profesjonalny masaż leczniczy w gabinecie w Poznaniu w dzielnicy Winogrady, ale także rehabilitację z dojazdem do pacjenta. Z naszej pomocy mogą skorzystać między innymi mieszkańcy Krotoszyna, którzy borykają się z bólem kręgosłupa i nie tylko. Terapie manualne cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od wielu lat ze względu na pozytywne efekty ich stosowania. Zabiegi tego typu rozluźniają mięśnie oraz poprawiają krążenie wybranych partii ciała, a także łagodzą ból. Stanowią doskonałe uzupełnienie, a czasem nawet alternatywę dla leczenia farmakologicznego.

Wykonujemy masaże całego ciała lub jego poszczególnych partii. Naszych pacjentów obsługuje wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta, który z dużą delikatnością, a jednocześnie zaangażowaniem przeprowadzi lecznicze terapie manualne.....czytaj więcej

 

fizykoterapia Poznań
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

terapia manualna Poznań
Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

gabinet masażu Poznań
Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

osteopatia Poznań
TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

fala uderzeniowa Poznań
FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę

 

 

Gabinet fizjoterapii i rehabilitacji, masaż leczniczy Poznań

LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.

 

W czym może pomóc wizyta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii?

W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.

 

Gabinet fizjoterapii Poznań – w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu rehabilitacji?

Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.

 

Fizjoterapeuta Poznań – jakie zabiegi są warte uwagi?

Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.

 

Ile kosztuje rehabilitacja w Poznaniu?

Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł