Rehabilitacja Dobrzyca. Działamy również w Gizałkach, Gołuchowie, Jarocinie, Pleszewie i Stawiszynie.

Rehabilitacja pooperacyjna - Powrót do pełnej sprawności ruchowej po operacji będzie znacznie szybszy i łatwiejszy, dzięki specjalistycznej rehabilitacji pooperacyjnej. To, jakie ćwiczenia ustali rehabilitant, zależy głównie od tego, jakiego rodzaju zabieg pacjent przeszedł. Ponadto specjalista zawsze bierze pod uwagę indywidualne predyspozycje i możliwości pacjenta, na podstawie których ustala częstotliwość i długość rehabilitacji po zabiegu operacyjnym. Ważnym czynnikami w tym czasie są także codzienne czynności wykonywane przez pacjenta. Rehabilitant jest zobowiązany przekazać mu np., jak prawidłowo ma się poruszać, wstawać, leżeć, w jakiej pozycji spać itp. W Lux-Medica czeka na ciebie skuteczna i bezpieczna rehabilitacja. Gizałki, Dobrzyca, Gołuchów, Jarocin, Pleszew i Stawiszyn to miejscowości, do których oferta jest kierowana. Jeśli jesteś z tych okolic i potrzebujesz pomocy specjalisty, sprawdź koniecznie wysoką skuteczność rehabilitacji pooperacyjnej barku, kolana, kręgosłupa itp. w Lux-Medica.

Rehabilitacja przedoperacyjna - Przed zabiegiem operacyjnym również warto należycie zadbać o swoje ciało, mięśnie, tkanki i sprawność ruchową. Pomocna w tym zakresie jest specjalistyczna rehabilitacja przedoperacyjna. Ma ona przede wszystkim na celu poprawę siły mięśniowej i maksymalnego zakresu ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęku i stanu zapalnego, które mogą pojawić się po zabiegu. Należy uświadomić pacjenta, że funkcjonowanie po operacji może znacznie różnić się od jego funkcjonowania przed operacją, na co również przygotowuje rehabilitacja przedoperacyjna. Rehabilitant udziela pacjentowi wskazówek i instruuje go na temat tego, jakie zmiany zajdą w jego ciele, w codziennym funkcjonowaniu i przede wszystkim w ogólnej sprawności ruchowej. Tego rodzaju przygotowanie do planowanego zabiegu operacyjnego nie tylko zadba o ciało pacjenta, ale też jego psychikę i odpowiednie nastawienie. Jeśli chcesz mieć realny wpływ na dalszy proces leczenia po zabiegu, koniecznie weź pod uwagę skorzystanie z rehabilitacji przedoperacyjnej. Pleszew, Gizałki, Gołuchów, Jarocin, Dobrzyca, a także Stawiszyn to miejscowości, do których rehabilitant bez trudu dojeżdża.

Rehabilitacja po zabiegach operacyjnych ma duży wpływ na dalszy proces leczenia I etap rehabilitacji pooperacyjnej

Każda operacja zawsze wiąże się z ryzykiem. Jest to zabieg, po którym ciało musi otrzymać czas i możliwości do zregenerowania się i powrotu do poprzedniej sprawności. Najważniejszymi korzyściami rehabilitacji wdrażanej tuż po operacji są przede wszystkim:

  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych.
  • Zmniejszenie stanu zapalnego.
  • Ogólna poprawa siły i sprawności ruchowej.

Prawidłowy i indywidualny dobór zestawu ćwiczeń i odpowiednich technik terapii manualnej, a także wzięcie pod uwagę możliwości pacjenta i jego wieku, to czynniki, które w dużej mierze odpowiadają za wysoką efektywność rehabilitacji. Trafny dobór leczenia pozwala zapobiegać powstawaniu zrostów pooperacyjnych i innych skutków ubocznych, które mogą mieć wpływ na dalsze funkcjonowanie pacjenta w codziennym życiu.

II etap rehabilitacji pooperacyjnej

By rehabilitacja pooperacyjna była skuteczna, należy uważnie obserwować reakcje i postępy pacjenta, by móc zwiększyć obciążenia i intensywność wykonywanych ćwiczeń. Ćwiczenia z treningu funkcjonalnego pozwolą na:

  • Całkowity powrót do sprawności fizycznej.
  • Odzyskanie sił i witalności.
  • Życie bez bólu i ograniczeń ruchowych.

Podczas procesu rehabilitacyjnego ważne są nie tylko działania rehabilitanta, ale również nastawienie pacjenta. Rolą prowadzącego ćwiczenia jest zatem motywowanie pacjenta do pracy i wysiłku oraz ukazywanie faktycznych korzyści z wykonywanych ćwiczeń. Skorzystaj z kompleksowej rehabilitacji w Stawiszynie, Pleszewie, Jarocinie, Gołuchowie i Gizałkach i zapomnij o ograniczeniach ruchowych oraz bólu.

Rehabilitacja kolana

Lux-Medica oferuje swoje usługi w gabinecie w Poznaniu, ale daje też możliwość skorzystania z rehabilitacji w Jarocinie, Pleszewie, Stawiszynie i innych miejscowościach z dojazdem do pacjenta. Jeśli jesteś np. po endoprotezoplastyce stawu kolanowego, artroskopii i innych tego typu operacjach i zabiegach, to nasi specjaliści z dużą skutecznością pomogą ci wrócić do pełni sił. Jednostkowe podejście do pacjenta, które stosujemy, daje najwyższą skuteczność.

Rehabilitacja barku

Z profesjonalnej rehabilitacji mogą również skorzystać pacjenci z Gołuchowa, Gizałkach i innych obszarów. Indywidualny zestaw ćwiczeń, jaki dobierany jest dla pacjenta, pomaga w leczeniu takich schorzeń jak rwa barkowa, zespół bolesnego barku, konflikt podbarkowy, wszelkie urazy i niestabilności stawu. Do dyspozycji i nieocenionej pomocy specjalistów gabinetu Lux-Medica są nowoczesne urządzenia jak np. fala uderzeniowa. Do tego dochodzą techniki terapii manualnej, jak mobilizacje, manipulacje, różnego rodzaju ćwiczenia wzmacniające oraz igłoterapia. Wykwalifikowany terapeuta z Lux-Medica daje gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej skuteczności prowadzonych rehabilitacji.

fizykoterapia Poznań
Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

terapia manualna Poznań
Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

gabinet masażu Poznań
Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

osteopatia Poznań
TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

fala uderzeniowa Poznań
FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę

 

 

Gabinet fizjoterapii i rehabilitacji, masaż leczniczy Poznań

LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.

 

W czym może pomóc wizyta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii?

W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.

 

Gabinet fizjoterapii Poznań – w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu rehabilitacji?

Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.

 

Fizjoterapeuta Poznań – jakie zabiegi są warte uwagi?

Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.

 

Ile kosztuje rehabilitacja w Poznaniu?

Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł