Masaż LUX

Dotyk ludzkiego ciała ma w sobie wyjątkową siłę. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest masaż leczniczy, który znany jest ludzkości od stuleci.

Masaż klasyczny - jest to zabieg leczniczy który ma za zadanie rozluźnić napięte mięsnie oraz ma dobry wpływ na psychikę pacjenta.

Masaż klasyczny łączy w sobie techniki głaskania, rozcierania, ugniatania , oklepywania oraz wibracji. W masażu wykorzystywane są odpowiedniego rodzaju olejki które w połączeniu z odpowiednimi technikami mają pozytywny wpływ na organizm. PAMIĘTAJ regularne stosowanie masażu niesie za sobą mnóstwo pozytywnych korzyści.

EFEKTY:

 • Zmniejszenie napięcia
 • Poprawa wyglądu skóry (dotleniona, ukrwiona)
 • Wydalenie produktów złej przemiany materii
 • Zwiększenie ogólnej odporności
 • Poprawa samopoczucia

 

Masaż głęboki - to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi.

Podstawowym celem tego masażu jest praca na tkankach która ma na celu zmniejszyć ograniczenia ruchomości mięśni. Masaż ten jest wolniejszy i nie powoduje drżenia i nadwyrężania mięsni. Używana jest bardzo mała ilość olejku która ma na celu zmniejszyć tarcie. Stosujemy skośny nacisk zbliżony jak najbardziej do kąta 45 stopni. Kluczem do odpowiedniego efektu tego masażu jest cierpliwość i powolna praca mająca na celu rozluźnienie tkanek.

 

Masaż limfatyczny - wykonanie masażu limfatycznego ma na celu na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zapalne, chłonne, zastoinowe.

Masaż ten ma pozytywny wpływ u osób które mają problem z obrzękami i utrudnionym odpływem limfy. Zabieg przyspiesza procesy regeneracyjne co w efekcie przyspiesza powrót do zdrowia.

 

Masaż gorącymi kamieniami - Pozytywny wpływ kamieni na organizm dostrzeżono już w starożytności w słynnych rzymskich łaźniach

Jednak zastosowanie kamieni najbardziej zbliżone do obecnego związane jest z filozofią Dalekiego Wschodu. Za kolebkę masażu kamieniami uważa się Indie, gdzie ponad 5000 lat temu wykorzystywano kamienie w rytualnym oczyszczeniu. Później pojawiła się koncepcja wykorzystania ich jako formy relaksu.

W masażu tym używa się gorących bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego które maja korzystny wpływ na nasz organizm. Kamienie te są specjalnie wyselekcjonowane  pod względem kształtu i pochodzą z regionów czystych ekologicznie.  W ciele człowieka znajdują się czakry które wyznaczają nam schemat masażu po to aby odblokować kanały energetyczne.

EFEKTY:

 • Głębokie wyciszenie, rozluźnienie i rozgrzanie
 • Zmniejszenie napięć mięśniowych i emocjonalnych
 • Pobudzenie krążenia
 • Poprawa odżywienia skóry
 • Łagodzi objawy stresu

 

Masaż relaksacyjny - jest wskazany dla wszystkich którzy szukają chwili zapomnienia oraz głębokiego odprężenia.

Szczególnie przydatny przy długotrwałym wysiłku psychicznym jak i fizycznym.  Masaż ten jest doskonałym lekarstwem na stres po ciężkim dniu pracy i nie tylko. ZabiegMasaż relaksacyjny w Poznaniu ten KOI CIAŁO I DUSZĘ, a to wszystko za sprawą odpowiednich technik wykonywanym w czasie masażu, olejkom eterycznym, odprężającej muzyce i blasku świec. (Masaż całego ciała bądź sam kręgosłup)

EFEKTY:

 • Pełne rozluźnienie i odprężenie
 • Pozytywny wpływ na układ nerwowy
 • Podnosi witalność
 • Poprawa samopoczucia

 

Masaż twarzy - Masaż kosmetyczny twarzy jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno - pielęgnacyjnych.

Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Podczas tego odmładzającego zabiegu pracuje się nad poprawą sprężystości mięśni twarzy, co bezpośrednio wpływa na poprawę elastyczności skóry twarzy i zapewnia jej dużo zdrowszy i atrakcyjniejszy wygląd. Podczas masażu stosowane są ruchy oklepywania, rozcierania, głaskania, ugniatania oraz poszczypywania zmarszczek.

Dobrze i regularnie przeprowadzony masaż stosowany cyklicznie przynosi niesamowite efekty redukcji zmarszczek, wygładzenia skóry twarzy i poprawienia jej jędrności.

Masaż zalecany jest do stosowania cyklicznie już od 25 roku życia, w celu profilaktyki i spowolnienia procesu powstawania zmarszczek.

 

Masaż leczniczy - Masaż leczniczy to znakomite rozwiązanie dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, mięśniowymi oraz stawów.

Dotyk ludzkiego ciała ma w sobie wyjątkową siłę. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest masaż leczniczy, który znany jest ludzkości od stuleci. Rozluźnia mięśnie, łagodzi stany bólowe, poprawia krążenie, co umożliwia przywrócenie pierwotnego stanu zdrowia. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, mięśniowymi oraz stawów. 

Jeżeli uważasz, że masaż leczniczy to rozwiązanie, które może pomóc również Tobie, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Nasz gabinet rehabilitacji i fizjoterapii świadczy najlepszy masaż leczniczy na terenie Poznania....czytaj więcej

 

Fizykoterapia

Sprawdź naszą ofertę

Terapia manualna

Sprawdź naszą ofertę

Masaż LUX

Sprawdź naszą ofertę

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Sprawdź naszą ofertę

FALA UDERZENIOWA

Sprawdź naszą ofertę

PAKIETY LUX

Sprawdź naszą ofertę

SPA LUX

Sprawdź naszą ofertę

WYNAJEM ŁÓŻEK MEDYCZNYCH

Sprawdź naszą ofertę

Rabaty LUX

Sprawdź naszą ofertę